Stropiyer Uygulamaları

stropiyer uygulama

Stropiyer nedir?

stropiyer uygulama

Stropiyer, halk arasında köpük ve strafor olarak bilinen poliüretan malzemeden yapılmış, hafif ve kolay uygulanabilir dekoratif çıtalardır. Aynı zamanda söve diye adlandırılabilir. Tavan ve duvar dekorasyon ürünlerinin başında gelmektedir. Duvar çıtası, tavan çıtası diye anılmaktadır.

Stropiyer Uygulamaları

Stropiyer uygulamaları genel anlamda yapının duvar ve tavanlarında gerçekleştirilen dekorasyon işlemlerinin tümüdür. Kartonpiyere alternatif olarak kullanılan stropiyerin birçok avantajı vardır.

  • Kartonpiyere göre daha hafiftir. Dolayısıyla uygulaması daha kolaydır.
  • Kartonpiyere göre az maliiyetlidir.
  • Hafif olduğu için binaya ekstradan bir yük oluşturmaz.
  • Duvar kırma gibi bir işleme gerek kalmadan iyi bir şekilde uygulanacak zemine yapışır.
  • Sert bir darbe almadığı müddetçe uzun vadede kullanıma uygundur.

Balıkesir ve çevre şehirlerinde firmamız tarafından sağlanan hizmetle odanıza uygun şık stropiyer tasarımlara ulaşabilirsiniz. Tasarımlar ve hizmet bedeli hakkında ayrıntılı bilgi almak için sitemiz üzerinden erişebileceğiniz iletişim bilgilerinden bize ulaşabilirsiniz.

Stropiyer Tavan Kaplama

Stropiyer tavan kaplama uygulaması firmamızca profesyonel bir şekilde gerçekleştirilmektedir. Birkaç pratik adımdan oluşan uygulama kısa süre içerisinde ekibimiz tarafından tamamlanabilmektedir.

  1. Yüzey işleme hazır hale getirilir. Bu sayede kaplama malzemesi ve yapıştırıcı yüzeye daha iyi tutunabilir.
  2. Alanın özelliklerine uygun bir malzeme türü tercih edilir. Yapıştırıcı malzeme uygulama yapılacak yüzeye homojen bir şekilde sürülür.
  3. Kaplama malzemesi tavana bastırılmadan sağlıklı bir şekilde yüzeye oturtulur.
  4. Her iki plaka arasında dolgu işlemi uygulanır.
  5. Derz boşlukları kapatılarak son rötuşler tamamlanır.

Genellikle küçük alana sahip yapılarda çokça tercih edilir. Ağırlıklı olarak da salonlar ve yatak odalarının tavanlarına uygulanmaktadır. Isı yalıtımı konusunda oldukça yüksek bir performans sağlar.

Stropiyer Perdelik Montajı

Stropiyer perdelik montaj uygulamaları ekibimiz tarafından profesyonel bir şekilde gerçekleştirilebilmektedir. Kullandığımız materyallerin kalitesi ve üstün işçiliğimiz ile evinizde farklı bir atmosfer yaratabilirsiniz.

Stropiyer Perdelik

Stropiyer Kemer Montajı

Stropiyer kemer montajı ev dekorasyonlarında tarihi bir dönem oluşturmak isteyenlerin tercih ettiği uygulamalardan biridir. Kemer montajı ağırlıklı olarak kapı kenarlarına uygulanmaktadır. Bunların haricinde kolon ve kiriş kenarlarında da uygulamaya açıktır.

Kolay uygulaması ile işlem kısa bir süre içerisinde tamamlanabilmektedir. Kısa süre içerisinde gerçekleştirilen işlemler teknik personellerimizce dikkatli bir şekilde uygulanmaktadır, stropiyer dekorasyon yapılarını bu sayede uzun vadede kullanabilirsiniz.

Stropiyer kemer montajı

Ekonomik tarafıyla da bütçe dostu olup, düşük bütçe ile dekorasyon konusunda büyük adımlar atmak isteyenlerin ihtiyaçlarını fazlasıyla karşılamaktadır.

Konu ile ilgili fikirlerinizi iletişim adreslerimizden bize aktabilirsiniz, isteğiniz doğrultusunda bütçenize uygun bir teklifle size hizmet vermekten gurur duyarız.

Stropiyer Göbek Montajı

Stropiyer göbek, genellikle aydınlatma alanlarında uygulanmaktadır. Hazır halde gelen stropiyer göbek tavana yerleştirilir. Aydınlatma ünitesinin (avize, lamba vb.) elektrik kablosu göbeğin ortasında bırakılır ve lamba montajı bu aşamadan sonra gerçekleşir.

Stropiyer göbek bazen de dekoratif amaçlı yapılmaktadır. Aşağıdaki örnekte görebilirsiniz.

Stropiyer göbek montajı örneği

Stropiyer İşçilik Fiyatları Ne kadar? 2020

2020 yılı baz alındığında stropiyer uygulama fiyatları metretül olarak hesaplanmaktadır. Örneğin 30 metrekarelik bir odanız var ve stropiyer tavan uygulaması istiyorsunuz.

Odamızın eni 5 boyu 6 metre olsun. Toplamda 22 metre stropiyer çıtaya ihtiyacımız vardır. Birim metretül fiyatı güncel olarak 4 ₺ ile 8₺ arasında değişmektedir. 22 metrelik stropiyer çıta için en az 88 ₺ – 176 ₺ işçilik ödemeniz gerekebilir.

Stopiyer işleriniz için Doku Yapı Dekorasyonu bir telefon uzağınızda. Anahtar teslim tadilat işleriniz için arayabilirsiniz. Komple ev dekorasyonu hizmetimiz için mutlaka teklif isteyin.

Stropiyer modelleri için pinterest sayfamıza göz atabilirsiniz.

Yazımızı paylaşarak bize destek olabilirsiniz. 
Facebook
Twitter
LinkedIn
Pinterest
WhatsApp
Reddit
Tumblr
Digg
StumbleUpon
Mix
Email

3 Responses

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir