Kartonpiyer

Kartonpiyer uygulamaları,

Balıkesir ve çevresi şehirlerde hizmet vermekte olan firmamız müşterilerinin beğenisini kazanmış hizmetlerinden biridir. Ev dekorasyonu alanında sağladığı avantajlardan dolayı sıklıkla tercih edilmektedir. Kartonpiyerin bileşenini alçı veya sıkıştırılımış köpükten imal edilmiş (stropiyer) malzemelerin temelini oluşturmaktadır. Çeşitli desen ve motiflerde kartonpiyer malzeme bulabilme ihtimaliniz çok yüksektir. Bu dekorasyon malzemelerinin mekan içerisinde tamamlayıcı parçalar olduğu da inkar edilmeyecek bir gerçektir.

Kartonpiyer Tavan Kaplama

Kartonpiyer tavan kaplama işlemleri firmamızın alanında uzman teknik personelleri tarafından sorunsuz bir şekilde gerçekleştirilmektedir. İletişim bilgilerimizden bize ulaşmanız durumunda uygulama yaptırmayı düşündüğünüz alanınıza uygun kartonpiyer modellerimizden birini seçebilirsiniz. Akabinde aşağıdaki adımlar uygulanarak işleminiz tamamlanmaktadır.

  1. Yüzey uygulamaya hazır bir hale getirilir. Bu işlemin yapılmasının amacı kullanılacak yapıştırıcı ve kartonpiyer malzemenin yüzeye iyi bir şekilde tutunmasını sağlamaktadır. Bu sayede işlem en az deformasyonlar uzun vadede kullanılabilmektedir.
  2. Alanın niteliklerine uygun olarak bir yapıştırıcı tercih edilir ve yüzeye homojen bir şekilde dağıtılır.
  3. Kaplama malzemesi en uzun köşe ya da kenardan başlanarak tüm yüzeye yapıştırılır. Dizim işleminin bitiminden sonra ili plaka arasında dolgu malzemesi sürülür.
  4. Yüzeydeki kesik, çizik gibi deforme kısımlar derz dolgusu sayesinde kapatılır, bu sayede pürüzsüz bir doku meydana gelir.

Özen ve Kalite ile

Evinizin Dokusunu Değiştirin

Kartonpiyer Tavan Kaplama Modelleri

Kartonpiyer tavan kaplama modelleri odanızın kompozisyonuna uygun şekil ve motiflerdedir. İsteğinize uygun bir şekilde daha yumuşak geçişlere ya da keskin hatlara sahip birçok modeli bulabilirsiniz. Beğendiğiniz kartonpiyer uygulamalarını bize iletebilir ve yaşam alanınızı keyifli hale getirebilirsiniz. 

Kartonpiyer Kemer Yapımı

Kartonpiyer kemer yapımı, ev dekorasyonunda farklı bir perspektif arayanların ilk tercihidir. Kolon, kiriş ve kapı kenarları uygulama alanı seçilerek odanızın şekline uygun efektif bir köşe yaratabiliriz.

Kartonpiyer Kemer Modelleri

Kartonpiyer kemer modelleri her kullanıcının isteğine hitap edebilecek genişliktedir. Temel anlamda tercih edebileceğiniz birkaç kemer modeli mevcuttur.

  • Roman kemer modeli: En yaygın kullanımı olan ve iç mekan dekorasyonu için en uygun modellerden biridir. Yarım daire biçiminde bir şekle sahiptir.
  • Kare kemer modeli: Geniş açılımlara sahip efektif bir şekilde kullanılabilecek modeller arasındadır.
  • Elips kemer modeli: Mekana klasik bir görünüm katmasından dolayı elegant bir modeldir.
  • Gotik kemer modeli: Sivri uçlu yumurta şeklinde bir tonozdan meydana gelen bir modeldir.
  • Türk kemer modeli: Türk mimarisinden izler barındıran sanatsal, oryantal tasarımlara sahip modellerdendir.

İstediğiniz motif ve kemer modelleri hakkında bilgi almak için bizlerle iletişime geçebilirsiniz.

Bazı Kartonpiyer Uygulamalarımız