Ev Dekorasyonu

ev dekorasyonu

Ev Dekorasyonu tadilatı konusunda yaşam alanınızın ihtiyacı olduğunu düşünüyorsanız ya da evinizin mevcut dekorasyonu üzerinden değişiklikler gerçekleştirmek istiyorsanız, Doku Yapı Dekorasyon size sunacağı hizmetler beklentilerinizi karşılayacaktır. Dairenizin tüm bölümlerinde ufak ya da büyük çaplı tadilat hizmetleri vermekteyiz. Balıkesir ve çevresinde oluşturduğumuz hizmet ağımız, oldukça geniştir.

Ev Dekorasyonu Tadilatında Neler Yapılmaktadır?

Ev dekorasyonu söz konusu olduğunda aklınıza evin birçok alanı gelir. Banyo, salon, mutfak gibi alanlarda uygulanacak sayısız tadilat işlemi vardır. Evinizin ihtiyaç duyduğunuz her bölümünde dekorasyon işlemleri yapılabilir. Firmamız bünyesinde gerçekleştirilen hizmetler aşağıdaki gibi sıralanmıştır.

  • Alçıpan asma tavan: Arzunuza göre tek ya da çift katlı alçıpan tavan yapabilmekteyiz
  • Alçıpan sıva işleri: Dairenizdeki duvarları saten alçı ile daha pürüzsüz bir hale getirmek istiyorsanız, bu hizmetimiz hakkında detaylı bilgi alabilirsiniz.
  • Alçıpan bölme duvar: İhtiyacınız doğrultusunda metal ya da ahşap iskeletli alçıpan bölme duvar yapabilmekteyiz.
  • Alçıpan niş: Dekorasyon konusunda başı çeken uygulamalardan biri olan alçıpan nişi isteğiniz doğrultusunda dairenizin her bölümünde uygulayabilmekteyiz.
  • Alçıpan duvar uygulama: Standart alçıpanla ya da direnç seviyesi yüksek (yangın ve suya) materyaller kullanarak her türlü yüzeye uygulama yapmaktayız.
  • StropiyerKartonpiyer: Her anlamda kullanım konusunda avantajlı olan stropiyer ve kartonpiyer ile tavan kaplama işlemleri gerçekleştirmekteyiz.
  • Poliüretan çıta uygulaması: Dairenize estetik bir hava katacak poliüretan çıta uygulamalarını her türlü duvar yüzeyine yapmaktayız.
  • Boya badana işleri: Rengi solmuş ya da rutubete maruz kalmış duvarlarınızı profesyonel işçilik çerçevesinde boyamaktayız.

Özen ve Kalite ile

Evinizin Dokusunu Değiştirin

Ev Dekorasyonu Avantajları Nelerdir?

Ev dekorasyonu ve tadilatı düşünülenden çok daha fazladır. Firmamız doğrultusunda yaptıracağınız işlemlerin neticesinde yaşam alanınızdaki kaliteyi arttıracaksınız.

  • Kullanılan materyaller ısı ve ses yalıtımı konusunda büyük faydalar sağlamaktadır. Yaptıracağınız işlemler yaşadığınız alanda sıcaklık dengesini olumlu bir şekilde etkileyecek, dışarıdan gelen gürültü en aza indirgenecektir. Bu durum faturalarınıza olumlu bir şekilde yansıyacaktır.
  • Çevreye ve insan sağlığına olumsuz etkiler barındırmadığından gönül rahatlığı ile kullanılabilmektedir.

Yaşadığınız alana büyük oranda estetik bir doku ve şıklık katacaktır. Bu anlamda göz zevkinize hitap eden bir alanda yaşamak psikolojinizde olumlu etkiler yaratacaktır.

Ev Dekorasyonu Fiyatları

Ev dekorasyonu fiyatları hangi hizmetten ve ne kadar ölçüde alacağınıza bağlı değişmektedir. Güncel fiyat bilgilerimiz ve hizmetlerimiz hakkında bizlere ulaşarak ayrıntılı bilgi alabilirsiniz.

Eğer evinizi komple tadilat yaptıracaksanız, ev dekorasyon fiyatı en az 30,000₺ seviyesinde olabilmektedir. Mutfak dolapları, banyo dolapları gibi ekstralar da işin içine girdiğinde bu rakam daha da artacaktır. 

Komple ev dekorasyonu yapacağım derseniz bu rakam 100,000₺ ye kadar çıkabilir. 

Ev dekorasyonu fiyatlarını belirleyebilmek için bir çok detay bulunmaktadır. Zemin kaplaması, elektrik tesisatı ve aydınlatmalar, wc, banyo, mutfak, oturma odası, misafir odası, çocuk odası, koridorlar, ışık bantları gibi detaylar yaptıracağınız dekorasyon işlemlerinin fiyatlarını artıracaktır. 

Burada dikkat edilmesi gereken en önemli nokta ise kalite asla ucuz değildir. Haliyle daha uyguna yaptıracağınız bir tadilat için beklediğinizin çok üstünde maliyetlerle karşı karşıya kalabilirsiniz. 

Ev Dekorasyonu Uygulamamız

Ev Dekorasyonu Yaparken Nasıl Hareket Edilmelidir?

Ev Dekorasyonu yaparken en çok dikkat etmeniz gereken konu, nelerin yapılacağıdır. Önce ne istediğimize karar vermemiz gerekecektir. Örneğin mutfak dekorasyonu yaparken dikkat edeceğimiz hususların neler olduğuna bakalım. 

Mutfak dekorasyonu için kullanım amacını iyi belirlememiz gerekecek. Şimdi inceleyelim. 

İşte bunun gibi bir çok seçenek ekleyebiliriz.  Ev dekorasyonu yaptığımız çalışmalarda önceliğimiz kullanım aşamasında en rahat ortamı sağlamaktır. Sadece mutfak için değil diğer alanlar için de en uygun dekorasyonu sağlıyoruz.

Ev Dekorasyonu

Ev tadilatı ve dekorasyonu için bizi arayın

Ev Dekorasyonu

Ev dekorasyonu yaptırmak isteyenler çoğu zaman nereden ve nasıl başlayacağını bilemez. Çok fazla değişiklik yapılabilecek alanın yanı sıra bu değişiklikler için alternatifler de boldur. Bu nedenle tam olarak ne istendiğine doğru karar vermek gerekir. Evinizde bulunan eşyaları değiştirerek bir ev dizaynı yapabileceğiniz gibi duvarlarda ve tavanda değişiklikler de yapabilirsiniz.

Dekorasyonda Önemli Bir Parça TV Ünitesi

TV üniteleri, genellikle ahşap malzemeler kullanılarak tasarlanan ve televizyonun yanı sıra kitap, aksesuar vb. malzemeleri koyabileceğiniz şekilde yapılan ürünlerdir. Bu ürünler genişlikleriyle oldukça fazla bir alan kaplar. Eğer küçük bir odaya TV yerleştirme planınız varsa, bu üniteleri sığdırmakta zorlanabilirsiniz. 

Bir diğer alternatif ise TV’yi duvara monte ederek kullanmaktır. Bu durumda da kabloların ve TV’nin diğer parçalarının ortada olması görüntü kirliliğine yol açar. Bu nedenle size daha sağlıklı bir seçenek olan alçıpan TV ünitesini önermekteyiz. 

Bu yöntemle yapılan duvara gömme tv ünitesi modelleri, özellikle dar mekanların daha ferah bir görünüme kavuşmasını ve yerden tasarruf etmenizi sağlar. Nasıl bir tasarım yaptıracağınıza kendiniz karar verebilirsiniz. Farklı renklerle ve duvar kağıtlarıyla ev tasarımınıza farklı bir boyut getirebilirsiniz.

Poliüretan Çıta Uygulaması

Duvar çıta uygulaması, son zamanlarda evlerde tasarım anlamında farklılıklar ortaya çıkarmaktadır. Modern bir görünüm ortaya çıkaran çıtalar, evinizin her odasında ya da koridorlarında kullanıma uygundur. Dekoratif amaçlıdır. 

Düz olan modelleri olduğu gibi köşelerinde ve kenarlarında farklı desenler bulunanları da vardır. Poliüretan malzeme sayesinde kırılma gibi problem yaşamazsınız. Son yıllarda Osmanlı saray tarzı ev dekorasyonun popülerleşmesiyle altın renginde çıtalar sıklıkla kullanılmaktadır. Renk olarak da evinizin duvar renklerine uygun renklerden bir tercih yapabilirsiniz.

Dekorasyonun Önemli Bir Parçası Duvar Boyası

Duvar boyası renkleri, evinizin dizayn edilmesinde önemli bir etkendir. Renklerin doğru kullanımı, eşya ve duvarlardaki renklerin birbirine uyum içerisinde olması; hem psikolojik hem de göz zevkiniz açısından etkileyicidir. Kasvetli renklere boyanmış duvarlar, ruh halinize olumsuz yansıyarak karamsarlığa yol açabilir. 

Eşya ve duvar renkleri ise birbirini tamamlayıcı renklerden ya da kontrast renklerden seçilebilir. Aynı zamanda kullandığınız boyaların uzun ömürlü olması çabuk deforme olmaması da ayrıca önemlidir. Özellikle mutfak gibi alanlarda nemden ve sudan kaynaklanan nedenlerle çabuk yıpranma yaşanabilir. Bu noktada doğru renk kombinleri kadar kalitede önemlidir. 

Eğer mor koltuklarınız varsa duvarlarda çelik gri renk tercih edebilirsiniz

. Ferah salon dekorasyonu için krem renk koltuklarınız varsa, çok sayıda rengi duvarlarınızda kullanabilirsiniz. 

Fakat yatak odalarınızda mavi ve yeşil tonları, uykuya dalmanızı kolaylaştıracaktır. Kahverengi koltuklarınız için ise krem ve sarı tonlarını duvarlarınızda kullanabilirsiniz. Duvar boyalarınızın tavan tasarımınızla uyumu da görsel açıdan şıklık sunar.

Stropiyer Tavan Modelleri

Stropiyer tavan uygulaması, tavanın tamamında yapılabileceği gibi bir kısmında da yapılabilir. Genellikle lambaların olduğu bölümde dekoratif amaçlı stropiyer çalışması yapılır. 

Tavanın tamamında yapılması, birçok avantaja sahiptir. Neme, küfe karşı dayanıklıdır. Darbelere karşı dayanıklı bir yapısı vardır. Desen ve şekline kendiniz karar vererek, evinize başka bir hava katacak bu uygulamayı yaptırabilirsiniz. 

Ayrıca perde kornişlerinin ya da mekanizmasının görünmesini önlemek ve daha şık bir görünüm için farklı desenlerde stropiyer perdeliklerden istediğinizi seçebilirsiniz.

Asma ve Gergi Tavan Modelleri

Gergi ve asma tavan modelleri, odalarınıza farklı bir atmosfer katar. Son yılların gözdesi çok sayıda renk ve desenlerde üretilebilen gergi tavanlar, odalarınızın derinliğini arttırarak, ayrı bir ortam havası sunar. Son derece kaliteli ve hoş bir görünüm sağlar. 

Özellikle asma tavanla gergi tavanın buluşmasıyla ortaya çıkan tasarım harikaları, yaşamaktan son derece keyif alacağınız bir alana kavuşmanıza yardımcı olur. Profesyonel ellerde harika bir dizayna kavuşacak olan tavanlarınız, birçok yönüyle de fayda sağlar. 

Tavanda hoş olmayan görüntülere yol açan elektrik tesisatı, boru gibi alanların kapatılmasına ve daha şık bir görüntü ortaya çıkmasına yardımcı olur. 

Evinizde ısınmadan kaynaklı sorunlar varsa, bu nedenle hem ısınamıyor hem de çok yüksek faturalar ödüyorsanız, asma tavanlar ısı kaybını önlemenizi sağlar. Özellikle apartmanların en üst katında oturuyorsanız, çatıdan kaynaklanan ısınma kaybını asma tavan yardımıyla çözebilirsiniz. Asma tavan aydınlanmaya da farklı bir boyut getirir.

Asma Tavan Işıklandırması

Asma tavanlarda kullanacağınız farklı aydınlatma şekilleri mevcuttur. Farklı renklerde aydınlatma yapılarak atmosferi değiştirebilirsiniz. Led, spot, ışık bandı, gizli ışık ve şerit led gibi farklı yöntemlerden hangisini arzu ederseniz tercih edebilirsiniz. 

Asma tavanlarda avize kullanımı da bir diğer alternatif olarak karşımıza çıkar. Son derece modern şekilde tasarlanmış avizeleri, led aydınlatmalarla bütünleştirebilirsiniz.

Alçıpan Bölme Duvar Uygulaması

Alçıpan bölme duvar, paneller kullanılarak yapılan uygulama yardımıyla, evlerinizde farklı bölmeler oluşturmanızı sağlayan parçadır. Odalarınızda ya da salonunuzda ayrı bir alan oluşturmak için ya da sadece dekoratif amaçlı bölme duvar kullanabilirsiniz. Sağlam ve kaliteli profil kullanılarak alçıpan malzemeyle hazırlanan bu duvarlar, evinizde büyük bir tadilat yapmak zorunda kalmadan, yeni alanlar ortaya çıkarmanıza yardımcı olacaktır.

Ev dekorasyonu anlamında aklınızdan geçen bütün değişiklikleri sizler için en hızlı ve kaliteli şekilde gerçekleştiriyoruz. Balıkesir ve çevre illerde evinizi yepyeni bir görünüme kavuşturmak ya da ufak tefek değişiklikler için iletişim numaralarımızdan bilgi alabilir. Bizleri Edremit’te ki adresimizde ziyaret edebilirsiniz. 

Ev Dekorasyonu ve Tadilatı

Ev Dekorasyonu Ustası