Ev Dekorasyonu Hakkında Bilmeniz Gerekenler

Balıkesir Ev Dekorasyonu

Ev Dekorasyon Hakkında Bilmeniz Gerekenler

Dekorasyon; ev, işyeri, balkon, bahçe gibi çeşitli alanlarda eşyaların ve mimarinin uyumlu bir şekle getirilmesidir. Dekorasyon konusunda moda, her sezon farklı ürünlerin doğmasına ve farklı fikirlerin ortaya çıkmasına yol açar.

Bu noktada sizde dizayn modasını yakından takip edebilirsiniz. Tamamen kendinize özgü ev tasarımları ortaya çıkararak, farkınızı ve tarzınızı da yansıtabilirsiniz.

Balıkesir Ev Dekorasyonu
Balıkesir Ev Dekorasyonu

Ev Dekorasyonu

Evlerinizde kullandığınız eşyalardan tutunda renklere kadar her şeyin size maddi ve manevi açıdan yansımaları vardır. Yaşam alanınızı daraltan eşyalar, sevmediğiniz renkler ve uyumsuz bir şekilde boyanmış duvarlar size maddi açıdan bir yük olduğu kadar manevi açıdan kendinizi rahatsız hissetmenize neden olur.

Bu nedenle evinizi dizayn ederken, ilk baştan ne istediğinize doğru karar vermeniz daha sağlıklıdır. Bu noktada bazı hususlara dikkat ederek, en doğru karara ulaşabilirsiniz.

Ev Dekorasyonunda Dikkat Edilmesi Gerekenler

Modern ev dekorasyonu yapmak için eğer zevkinize güveniyorsanız, tamamen kendinize uygun bir ev meydana getirebilirsiniz. Profesyonel bir destek almak da fena bir fikir sayılmaz. Bu noktada eğer sadelikten ve klasik renklerden vazgeçemiyorsanız, ihtiyaç duyduğunuz canlılığı aksesuarlar yardımıyla sağlayabilirsiniz.

Krem renk koltuklarınıza eşlik eden şık tasarımlı yastıklar ya da perdelerde kullanılan canlı renkler, ortamın havasını değiştirebilir. Ayrıca renkli tabloları duvarlarınızda kullanarak da istediğiniz enerjiyi odalarınıza yansıtabilirsiniz.

Duvar renklerinde koyu renklerden hoşlanıyorsanız, gri son yıllarda oldukça popülerdir. Aynı zamanda odanızın daha geniş görünmesine yardımcı olur.

Duvar kağıtları da ürün çeşitliliğiyle istediğiniz ortamı elde etmenize yardımcı olur. Özellikle üç boyutlu manzara resimli duvar kağıtlarıyla, kendinizi bambaşka bir yerde hissedebilirsiniz.

Ev dekorasyonu modelleri bakımından dikkat etmeniz gereken bir diğer nokta aydınlatmadır. Aydınlatmanın doğru yapılması hem göz sağlığınız açısından hem de yeterli ışığa ulaşabilmek için önemlidir.

Sarkıt, taşlı ya da spor modellerden mobilyalarınıza uyum sağlayan avizeleri kullanabilirsiniz. Özellikle kadınlar açısından dekorasyonuna en çok dikkat edilen yerlerden biri de mutfaklardır.

Mutfak Dekorasyonu

Mutfaklar her evde ne yazık ki aynı büyüklüğe sahip değildir. Kimi binalarda mutfak oldukça geniş tutulurken; bazılarında ise oldukça dar olabilir. Bu nedenle doğru dizayn çalışması ile ihtiyaç duyulan genişlik sağlanabilir. Bazı evlerde açık mutfak kullanımı da söz konusudur. Açık mutfaklar salonla aynı yerde bulunur.

Açık Mutfak Dizaynı Nasıl Olmalı?

Açık mutfak salon dekorasyon fikirleri noktasında dikkat etmeniz gereken salonunuzla uyumlu bir plan yapmaktır. Misafirlerinizin mutfağın dağınık görüntüsüyle karşılaşmamaları için size pratik çözümler sunan alçıpan niş uygulamasından yararlanabilirsiniz. Böylece daha fazla saklama alanı elde edebilirsiniz.

Ayrıca ortada hem masa olarak kullanabileceğiniz hem de yemeklerinizi hazırlayabileceğiniz geniş bir masa ile salonda ayrı bir masaya ihtiyaç duymazsınız. Pişirme alanlarının klasik mutfaklarda olduğu gibi dolap altlarında olması görüntü kalitesini arttırır. Eğer açık mutfak fikrinden hoşlanmıyorsanız, alçıpan bölme duvar yöntemiyle mutfaklarınızı kapatabilirsiniz.

Dar Mutfaklar Nasıl Dekore Edilmeli?

Dar bir mutfağa sahipseniz, duvar ve dolap renklerinin yanı sıra gün ışığını da en doğru şekilde kullanmalısınız. Eğer ışık görmeyen bir mutfağınız varsa güçlü bir aydınlatma sistemiyle bu sorunu halledebilirsiniz. Ayrıca tek renk üzerine tasarladığınız bir mutfak daha ferah bir hava sunar.

Dar uzun mutfak tasarımları noktasında dolapların ve tezgahın karşılıklı olarak dizayn edilmesi, size eşyalarınızı koymanız için geniş bir alan sağlar. Bu sayede zaten dar olan mutfağınızda, gereksiz eşyaların sebep olduğu dağınıklığı önlersiniz.

İşiniz bittiğinde kapatabileceğiniz şekilde duvara monte kapanır masalar, kullanım açısından oldukça pratiktir. Mutfağım dar diyorsanız ve genişletmenizde risk oluşturacak bir durum yoksa duvarları kırarak başka odalara ya da koridora doğru genişletme çalışması yapabilirsiniz. Tabi bunun için duvarları yıktığınızda binanın sağlamlığına herhangi bir zarar vermediğinizden ve bunu yapmanızda bir sakınca olmadığından emin olmalısınız. Koridoru mutfağa katmayacaksanız, görsel açıdan yapacağınız düzenlemelerle renkli koridorlar elde edebilirsiniz. 

Koridor Dekorasyonu

Koridor dizaynı yaparken işe antreden başlamak gerekir. Evinizin kapısından girer girmez misafirlerinizin nasıl bir görüntüyle karşılaşacağı önemlidir. Gereksiz eşyaları ortada bulundurmamalısınız. Eğer antreniz darsa gömme vestiyer gibi alternatifleri değerlendirebilirsiniz. Koridorlara ise şık tablolar asabilirsiniz.

Aydınlatma için asma tavan üzeri led aydınlatma ya da avize kullanabilirsiniz. Gergi tavan modelleriyle de koridorlarınızda şıklığı sağlayabilirsiniz. Tabi bu tasarımları yaparken evinizin genişliği, büyük önem arz eder. Villa tarzı geniş evlerde koridorları, dinlenme alanı gibi kullanabilirsiniz.

Ev Tasarımında Dikkat Edilmesi Gerekenler

Villalar, son derece lüks yaşam alanlarıdır. Bu alanları dekore etmek de kullanım rahatlığı sağlamak ve hoş bir görüntü elde edebilmek açısından önemlidir. Villalarda tavan yüksekliğinin genelde fazla olmasından dolayı asma tavanlar sıklıkla tercih edilir.

Farklı geometrik şekillerde ve aydınlatma sistemleriyle döşenen villalar, oldukça görkemli bir görünüme kavuşur. Gergi tavanlar da aydınlatmalı ya da aydınlatmasız olarak villalarda kullanılabilir. Duvarlarınızın üst ya da alt kısımlarında ya da tamamında poliüretan çıta uygulamaları, dekorasyonunuza farklı bir boyut kazandırır. İşlemeli motiflerle bezenmiş çıtalar, duvarlarınızda bir saray esintisi sunacaktır.

Geniş, dar, lüks, normal olduğu fark etmeksizin dairelerinizde, müstakil evlerinizde ve villalarınızda istediğiniz dekorasyon çalışmalarını gerçekleştiriyoruz.

Balıkesir ve çevre illerde yaptırmak istediğiniz modern ev dekorasyonu ile ilgili tüm dizayn çalışmaları için bize ulaşabilirsiniz. Profesyonel ehttps://dokuyapidekorasyon.comkibimiz, kaliteden ödün vermeyen yaklaşımımız ile talepleriniz doğrultusunda evlerinizi bambaşka bir havaya büründürüyoruz.

Ev Dekorasyonu ile ilgili olarak daha fazla görsel araştırmak isterseniz https://tr.pinterest.com/dokuyapidekorasyon adresini ziyaret edebilirsiniz.

Yazımızı paylaşarak bize destek olabilirsiniz. 
Facebook
Twitter
LinkedIn
Pinterest
WhatsApp
Reddit
Tumblr
Digg
StumbleUpon
Mix
Email

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Ev Dekorasyonu Hakkında Bilmeniz Gerekenler

Balıkesir Ev Dekorasyonu

Balıkesir Dekorasyon Firması

Doku Yapı Dekorasyon

Zeytinli Mahallesi ,Gülsu Caddesi No:14/2 Edremit Balıkesir

Son Yazılar