Banyo Dekorasyonu Nasıl Yapılmalı?

Banyo Dekorasyonu Nasıl Yapılmalı

Banyo Dekorasyonu hemen hemen her evin ihtiyacı olan tadilat unsurlarından biridir. Genelde yeni bir ev alındığında önce banyo ve mutfaktan başlanır.

Konumuz gereği banyo dekorasyonu nasıl yapılmalı konusunu ele alacağız.

Banyo Dekorasyonu Nasıl Yapılır?

Banyo Dekorasyonu Nasıl Yapılmalı

Banyo Dekorasyonu yapabilmek için öncelikle, ihtiyacınızı iyi belirlemeniz gerekmektedir. Eğer kendiniz yapacaksanız , tüm alanların kullanımını çok iyi bir şekilde belirlemelisiniz. Ardından kullanılacak malzemelerin özelliklerini iyi bilmelisiniz. Her banyo ürünü size uygun olmayabilir. Duşakabininden zeminine kadar, tavandan klozete kadar bir çok detayı amacına uygun seçerek banyo dekorasyonuna başlayabilirsiniz.

Banyo Dekorasyonu Nedir?

Banyo dekorasyonu, ev dekorasyonu açısından ciddi önem taşıyan bir bölümdür. Bunun nedeni ise banyoda doğru yapılmayan tercihlerin oldukça kötü bir görüntü ortaya çıkarmasıdır.

Özellikle banyo dolaplarının yeterli sayıda olmaması, askılıkların dolu olması; ortaya dağınık ve kötü görüntülerin çıkmasına neden olur. Eğer küçük bir banyonuz varsa doğru tavan uygulamaları ile daha geniş bir görüntüye kavuşabilirsiniz.

Aynı zamanda duvarlarda ve zeminde doğru malzeme tercihi de son derece önemlidir. Sonuçta banyolar evimizde kullandığımız özel alanların başında gelir.

Banyo Duvarları ve Zemini Nasıl Olmalı?

Banyo dekorasyonunda oldukça önemli olan bir unsur, zemin ve duvarların doğru şekilde kaplanmasıdır. Zeminde yaygın olan fayans kullanımının yanı sıra beton zemin kullanımı da tercih edenler vardır.

Fayans temizliğinin oldukça pratik olması ve şık bir görüntü sunması nedeniyle daha popülerdir. Banyo fayanslarının renkleri, desenleri ve boyutları banyonuzun daha iyi görünmesini belirleyen unsurlar arasındadır.

Büyük ve küçük banyolar için dekorasyon tercihinizi belirlerken, boyutlarına göre doğru ürünlerin tercih edilmesi ve bu konuda profesyonel bir destek alınması önemlidir.

Işık almayan banyolarda daha aydınlık bir görüntü ortaya çıkarmak için beyaz renk doğru bir seçenektir. Bu durum ufak banyo tasarımı için de etkili bir yöntemdir.

Banyonun daha ferah bir görünüme kavuşturulması açısından açık renklerde fayanslar kullanılabilir. Fayans ölçüleri de şık bir tasarım için dikkat edilmesi gereken bir noktadır.

Dar banyolarda büyük boyutlarda fayans kullanımı, derinliği arttırır. Duvar ve zeminlerde kullanılan ölçülerin farklı boyutta olması daha iyi bir seçenek olacaktır. Ayrıca fayanssız banyo kullanımı da son yıllarda yaygınlaşmıştır.

Banyo dekorasyonunda önemli olan diğer bir hususta, ev dekorasyonunu bir bütün olarak görmek olmalıdır. Evin geneline hakim olan renk kullanmanız bütünlük açısından önemlidir.

Banyo Dekorasyonu Nasıl Yapılmalı Fayanssız Banyo Modelleri

Klasiğin dışına çıkmaktan ve yeniliklerden hoşlanan bir yapınız varsa, banyolarda görmeye aşina olduğumuz fayansları gözden çıkararak, özel banyo tasarımları elde edebilirsiniz.

Son yıllarda fayansa alternatif olarak tercih edebileceğiniz ürünlerle, banyonuzu modern bir görünüme kavuşturabilirsiniz. Banyoda brüt beton kullanımı, şık bir seçenek olarak karşımıza çıkar. Uygulanan çeşitli yöntemlerle, suyla sık temas eden yüzeylerde kullanıma uygun hale gelen beton, banyonuzda sorunsuz bir kullanım olanağı sağlar.

Banyo Dekorasyonu Beton Zemin

Epoksi zemin kaplamaları da banyo için diğer bir seçenektir. Beton üzerine yapılan epoksi kaplama sayesinde farklı bir dokunuş yapabilirsiniz. Bunların dışında bir hamam görünümü ortaya çıkarmak için mermer kaplama alternatifini de değerlendirebilirsiniz. Ayrıca suya dayanıklı olarak üretilen ahşap parke modelleri de bir diğer seçenektir.  Bunların yanı sıra banyonuzun tavanında tercih edilen malzeme de nem, küf ve sudan kaynaklanan sorunların önlenmesi açısından önemli bir unsurdur.

Banyo Dekorasyonu Nasıl Yapılmalı Epoksi Zemin

Banyo Dekorasyonu Nasıl Yapılmalı Tavan Önerileri

Şık banyo modelleri ortaya çıkarılırken, asma tavan kullanımı yaygın bir uygulamadır. Asma tavan, zarif ve estetik görünümünün yanı sıra nemden, sudan kaynaklı tavan yüzeyinde meydana gelen küflenmelerin ya da bozulmaların kapatılmasında sıklıkla tercih edilen bir yöntemdir.

Bu şekilde aydınlatma sistemi de yeniden düzenlenerek, dış etkenlere karşı korunma sağlanır. Dayanıklı yapısıyla da size büyük avantaj sağlayan asma tavanlar ile banyolarınızı modern bir görüntüye kavuşturabilirsiniz.

Banyo da asma tavan kullanışlı mı diye merak ediyorsanız, bu detayları göz önünde bulundurabilirsiniz. Nem ve sudan etkilenmeyen bu tavan çeşidi, uzun süre sorunsuz kullanım olanağı sunar. Plastik, alüminyum gibi farklı malzemelerden üretilen buzlu cam, aynalı, çıtalı asma tavan modelleri; banyonuza renk katacak. Asma tavan yerine gergi tavan da son derece şık bir alternatiftir.

Banyo Dekorasyonu Asma Tavan

Banyo Dekorasyonu Nasıl Yapılmalı Gergi Tavan

Banyo dekorasyonu nasıl yapılmalı? sorusunun bu ayağında tavanları ele almamız gerekmektedir. Islak yüzeylerde kaliteli olmayan malzemelerle yapılan tavan ve zemin uygulamaları, başarısızlıkla sonuçlanabilir. Bu nedenle en kaliteli yöntemlerden olan asma ve gergi tavan uygulamaları, daha başarılı sonuçlar ortaya çıkarır. Gergi tavan, su ve nemin olumsuz etkilerine maruz kalmaz. Şık bir tasarım ürünü olduğu kadar dayanıklılığıyla da göz doldurur.

Banyo tavan dekorasyon noktasında, farklı resimlerle üretilen modeller, banyonuza farklı bir boyut kazandırabilirsiniz. Tavandan kaynaklanan su sızıntılarının önüne geçilmesinde önemli bir etkiye sahiptir. Nemden kaynaklanan küflenme sorununu yaşamazsınız.

Ayrıca sağlıklı yapısı sayesinde bakteri oluşumunu ve mikropların üremesini engeller. Birbirinden farklı çeşitlerdeki resimler, aynalı modeller ışıklı ve ışıksız olarak dizayn edilebilir. 

Banyo Dekorasyonu Gergi Tavan

Banyo Dekorasyonu Nasıl Yapılmalı Banyo Nişleri

Niş ev dekorasyonunda önemli bir kurtarıcı olmasının yanı sıra banyo tasarımlarında da önemli bir yardımcı unsurdur. Duvar üzerine yerleştirilen profillere bağlanan paneller, size ekstra kullanım alanı sağlar.

Banyoda dekoratif malzemelerini koyabileceğiniz nişlere ayrıca şampuan, sabun gibi banyo malzemelerini de yerleştirebilirsiniz. Nişlerde kullanılan özel ışıklandırma yöntemleri ile daha zarif bir görünüm ortaya çıkarabilirsiniz.

Balıkesir ve çevre illerde sizlere sunduğumuz banyo dekorasyon işlemlerini, son derece titizlikle ve her zaman sizlerin beğenisini ön planda tutarak gerçekleştirmekteyiz. Temiz işçilik ve kaliteli malzeme kullanımı sayesinde sizlere uzun yıllar sorunsuz kullanabileceğiniz banyolar meydana getiriyoruz. Bizimle iletişime geçerek hayalinizdeki banyoya kavuşabilirsiniz.

Banyo Dekorasyonu Niş Uygulama

Banyonuz için yapacaklarınız elbette bunlarla sınırlı değil. Lavabolar, dolaplar ve klozet tercihlerinizi tamamen ihtiyacınıza uygun olarak hazırlayabilirsiniz.

Banyo Dekorasyonu Nasıl Yapılmalı Lavabo Kullanımı

En çok kullanılan lavabolar vitrifiye olanlardır. Bunların yanı sıra hilton tipi lavabo kullanımı sağlayabilirsiniz. Evdeki kişi sayısına göre ikili lavabo ya da tek lavabo tercih edebilirsiniz.

Hemen hemen her yerde görebileceğiniz banyo dekorasyonunun önemli parçası olan lavaboların birbirinden ilginç modelleri vardır. Yine ihtiyacınıza göre dolaplı yada dolapsız modeller tercih edebilirsiniz.

Banyo Dekorasyonu Lavabo

Lavabo tercihinizi yaparken bataryalarınızı da seçmeniz gerekmektedir. Su faturalarından tasarruf etmek istiyorum diyebilirsiniz. O zaman yapmanız gereken sensörlü batarya kullanmak olmalıdır. Kısa sürede olmasa da uzun vade de kendini amorti edecektir.

Banyo Dekorasyonunda Klozet

Banyo içinde klozet olsun diyebilirsiniz. Ki genellikle bir çok banyo da tuvalet bulunmaktadır. Banyo için seçeceğiniz klozet takımı da ayrı bir önem taşımaktadır. Gömme rezervuarlı klozet alabileceğiniz gibi, standart klozet te tercih edebilirsiniz. Ama tercihinizi yaparken dikkat edin. Çünkü tesisat sizin tercihinize göre yapılacaktır.

Banyo Dekorasyonu Klozet

Banyo dekorasyonu başlı başına bir iştir. Tavsiyemiz dekorasyona başlamadan önce istediğiniz tüm özellikleri not etmenizdir.

İç mimari tasarım yaptırabileceğiniz gibi, gördüğünüz bir banyo dekorasyonunu da uygulayabilirsiniz. Doku Yapı Dekorasyon olarak ister iç mimari, isterse örnek resim üzerinden tasarımlarınızı gerçeğe dönüştürebiliriz.

Banyo dekorasyonu konusunda daha fazla resim arıyorsanız Pinterest banyo dekorasyonu sayfasına bakabilirsiniz.

Anahtar teslim ev dekorasyonu için https://dokuyapidekorasyon.com/ev-dekorasyonu/ sayfamızı inceleyebilirsiniz. Her türlü dekorasyon ve tadilat işlemleriniz için Doku Yapı Dekorasyon size yeter.

Yazımızı paylaşarak bize destek olabilirsiniz. 
Facebook
Twitter
LinkedIn
Pinterest
WhatsApp
Reddit
Tumblr
Digg
StumbleUpon
Mix
Email

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Banyo Dekorasyonu Nasıl Yapılmalı?

Banyo Dekorasyonu Nasıl Yapılmalı

Balıkesir Dekorasyon Firması

Doku Yapı Dekorasyon

Zeytinli Mahallesi ,Gülsu Caddesi No:14/2 Edremit Balıkesir

Son Yazılar