Anahtar Teslim Tadilat Balıkesir 2020

Anahtar Teslim Tadilat

Anahtar teslim ev tadilatı ciddi bir sorumluluk gerektiren ve doğru firmayla yürütülmesi gereken bir süreçtir. Evi boşalttığınız ve bütün evi onarımları yapacak firmaya emanet ettiğiniz için gereken araştırmaları yaparak güvenilirliğinden emin olduğunuz kişilerle çalışmanız gerekir. Aksi takdirde hem istemediğiniz sonuçlarla karşılaşabilir hem de gereksiz ödemeler yapmak zorunda kalabilirsiniz.

Dikkat Edilmesi Gerekenler

Anahtar teslim onarım işlemlerine başlamadan önce birçok firmadan fiyat teklifleri alabilirsiniz. Bu nedenle hangi işlemleri yaptırmak istediğinize doğru karar vermelisiniz. Sonradan yeni işler eklemek hem ustalar açısından hem de sizin açınızdan problemlere yol açabilir. Bu nedenle tadilat işlemleri uzayabilir.

Ev tadilatı anahtar teslim olacak şekilde yapılan çalışmalarda, karşınızdaki firmanın güvenilirliği en önemli unsurdur. Ne yazık ki her sektörde olduğu gibi bu sektörde de sözünü yerine getirmeyen, maliyetlerden fazla ücret isteyen ve işini özensiz yapan kişiler vardır. Bu kişilerle karşılaşmamak adına, çalışacağınız firmanın referanslarına dikkat etmelisiniz. Daha önce o firmayla çalışan kişilerden referans alabilirsiniz.

Bir diğer önemli noktada kullanılan malzemelerin kaliteli yapıda olmasıdır. Evinizde kullanılan malzemelerin kalitesi uzun ömürlü kullanım sağlanması açısından mühim bir konudur. Kalitesiz malzemeler çabuk yıpranma, bozulma gibi sorunlara yol açar. Bu da size tekrar onarım maliyeti olarak yansır.

Anahtar teslim ev yenileme fiyatları açısından da dikkatli olmak gerekir. Kötü niyetli kişiler, sizden sürekli para isteyerek olduğundan farklı fiyatlar çıkarabilirler. Bu nedenle her detayın en ince ayrıntısına kadar sözleşmeyle belirlenmesi, en sağlıklı yöntemdir.

Anahtar Teslim Dekorasyon Sözleşmesi

Günümüzde ağızdan çıkan sözlerin güvenilirliğinin pek kalmaması nedeniyle, insanlar kendilerini garantiye alacakları yöntemlere başvururlar.

Tadilat işlemlerinde de en sağlıklı yöntem, resmi geçerliliği olan bir sözleşme yapılmasıdır.

Bütün yapılacak işlemler, kullanılacak malzemeler, işin tamamlanma süresi ve maliyetlerin belirlenmesi; sorun yaşamanız durumunda, sizin yasal makamlara başvurarak hakkınızı savunmanızı kolaylaştıracaktır.

Sözleşmeler, iş yapan firmaları da koruyucu niteliktedir. Bazen iş tesliminde yapılması gereken ödemeler, hizmet alan kişiler tarafından geciktirilmekte ya da hiç ödenmemektedir. Her iki tarafın çıkarlarının karşılıklı olarak güvence altına alınması için ev tadilat sözleşmesi yapılması gerekir.

Sözleşmede Yer Alması Gereken Hususlar

Sözleşme içerisinde ilk sırada yapılacak işler yer alır. Burada ayrıntılı bilgilerin yer alması, ileride çıkacak anlaşmazlıkların önüne geçilmesi açısından önemlidir.

  • Ödemenin ne zaman ne miktarlarda yapılacağı da önemli bir detaydır. Bazı firmalar ödemenin bir kısmını önden almak isterler. Bazıları ise tamamını iş bitince alabilirler. Ödemelerin bölünmesi de söz konusu olabilir Bu tamamen karşılıklı anlaşma şeklinize bağlıdır. İş tamamen bitmeden işi veren kişi aracılığıyla kontrol edilip edilemeyeceği de anlaşma metni üzerinde yer almalıdır.
  • İşin yapımında kimlik numarası ve imzasıyla bir yetkili tayin etmek gerekir. Bütün süreçten sorumlu kişi genellikle firma sahibi ya da işten sorumlu usta başı olur.
  •  Sözleşme dışında ekstra işler çıkması halinde maliyetlerin ne olacağı da bir diğer unsurdur. Bazen onarım işlemlerinde beklenmeyen arızalardan ya da ihtiyaçtan kaynaklı işler olabilir.
  • Yapılan işe bir garanti süresi vermek ve bu süre içerisinde çıkan sorunlarda ücretsiz destek sağlamak; profesyonel bir hizmet anlayışına uygun bir yöntemdir.

İşveren ve Firmanın Sorumlulukları

Anahtar teslim tadilat işinde çalışan işçiler için gerekli her türlü güvenlik önlemini almak ve işçilerin sağlığını korumak konusunda yükümlülük, işi yürüten firmaya aittir.

Yapılacak iş ile alakalı deneyimli eleman çalıştırılması ve iş ile ilgili gereken bilgilendirmenin yapılması, yüklenici firmanın sorumluluğu altındadır. Aynı zamanda çalışan işçilerin alacakları da firma tarafından sağlanır.

Bu konuların da sözleşmede belirtilmesi gerekir. İşverende yüklenici şirketin işini yapması için gereken su, elektrik gibi ihtiyaçlarını karşılamalıdır.

Sözleşme imzalandıktan sonra herhangi bir işlemi iptal etme ya da tamamen işi durdurma şansı olmadığı için emin olmadan anlaşma yapılmamalıdır.

Bu nedenle evinizde nasıl bir dekorasyon işlemi yaptıracağınıza doğru karar vermelisiniz.

anahtar teslim tadilat balıkesir
anahtar teslim tadilat balıkesir

Anahtar Teslim Tadilat Hangi İşlemleri Kapsıyor?

Hangi işlemleri yaptıracağınıza karar veremiyorsanız, yılların deneyimine sahip firmamızdan konuyla ilgili bilgi alabilirsiniz. Bu noktayla ilgili ilk karar vermeniz gereken bütçedir.

Anahtar teslim ev tadilat fiyatları noktasında bütçenize uygun olarak tercih yapmanız gerekir. Firmamızda yaptırabileceğiniz dekorasyon çalışmalarını inceleyerek de doğru işleme karar verebilirsiniz.

Asma tavan, poliüretan çıta, stropiyer ve kartonpiyer gibi işlemlerin yanı sıra talep ettiğiniz her türlü ev dizayn çalışmalarıyla, evinizi baştan aşağı değiştirmekteyiz. Büyük ya da küçük olduğuna bakmaksızın, her işimizi özenle yapmaktayız. Bu sayede uzun süre sorunsuz kullanabileceğiniz evlere kavuşursunuz. Kullandığımız malzemelerin kalitesini üstün el işçiliğimizle bütünleştirdiğimizde, eşsiz tasarımlar elde etmekteyiz. Dekorasyon anlamında yaşanan gelişmeleri yakından takip eden firmamız, size en yenilikçi fikirlerle hizmet sunuyor. Sizde kaliteli bir hizmet almak ve hayal kırıklığına uğramamak için bizimle irtibata geçebilirsiniz. Anahtar teslim tadilat için gözünüz arkada kalmadan bize evlerinizi ve işyerlerinizi emanet edebilirsiniz.

Doku Yapı Dekorasyon anahtar teslim tadilat çalışmaları yapmaktadır. Daha fazla bilgi için bize ulaşabilirsiniz.

Yazımızı paylaşarak bize destek olabilirsiniz. 
Facebook
Twitter
LinkedIn
Pinterest
WhatsApp
Reddit
Tumblr
Digg
StumbleUpon
Mix
Email

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Anahtar Teslim Tadilat Balıkesir 2020

Balıkesir Dekorasyon Firması

Doku Yapı Dekorasyon

Zeytinli Mahallesi ,Gülsu Caddesi No:14/2 Edremit Balıkesir

Son Yazılar