Alçıpan Işık Bandı Uygulamamız

Alçıpan ışık bandı

Alçıpan Işık Bandı

Son dönemde alçıpan ışık bandı uygulaması yaptıranların sayısında ciddi bir artış gözlemlenmiştir. Bu uygulamaların yaptırılmasının en büyük avantajlarından birisi ekonomik olmasıdır. Ekonomik olmasının yanında ayrıca dekoratif bir görünüme sahip olması da oldukça etkilidir. Bu tür uygulamalarda özellikle aydınlatma noktasında çok büyük kolaylıklar sağlanmaktadır.

Aydınlatma konusu özellikle tüm mekanlar için oldukça önemlidir. Bunun için teknolojinin de gelişmesine bağlı olarak yeniliklerin kullanılması sağlanabilmektedir. Günümüzde birçok dekorasyon çalışmasına ek olarak aydınlatma sistemlerinin de kurulumu sağlanmaktadır. Bu sayede daha şık ve dekoratif bir görünüm elde edilirken, aynı zamanda daha az harcama yapılabilmektedir.

Bu tür dekoratif çalışmaların asıl amacı aydınlatmanın iyi bir şekilde yapılabilmesinin yanı sıra görüntü olarak da insanların hoşlanabileceği bir tablonun ortaya çıkmasıdır. Bunun için birbirinden farklı çalışmalar yapılabilmekte ve ortaya yeni uygulamalar çıkmaktadır.

Alçıpan Işık Bandı Uygulaması

Alçıpan ışık bandı olarak tabir edilebilen uygulamanın asma tavan ile birlikte yapılması sayesinde hem çok güzel bir uygulamaya sahip olacak hem de aydınlatma sorununuzu çözüme kavuşturmuş olacaksınız. Bu sayede iki sorunu aynı anda ortadan kaldırabileceksiniz. Asma tavan uygulamasıyla birlikte yaptırılması mümkün olan bu uygulama sayesinde özellikle birçok farklı uygulamanın da yaptırılmasının önüne geçerek daha ekonomik bir çözüm üretmiş olacaksınız.

Alçıpan Işık Bandı Uygulaması

Alçıpan Işık Bandı Sağlığınızı Korur

Işıklandırma, özellikle zamanın fazla geçirildiği alanlarda oldukça önemlidir. Standart aydınlatma uygulanan bir alanda zaman geçiren birisinin çeşitli göz rahatsızlıklarından mustarip olabileceği akıldan çıkarılmamalıdır. Alçıpan ışık bandı, ortamda doğrudan fark edilemeyecek olmasından dolayı herhangi bir rahatsızlığın da ortaya çıkmasının önüne geçecektir.

Alçıpan Dekorasyon yaptırırken mutlaka ışık bandı kullanın. Konforunu ancak yaşadığınızda anlayacaksınız.

Bu durumda yorucu ışıklardan sürekli olarak kendinizi korumuş olmakla birlikte sağlıksal olarak herhangi bir sıkıntıyla da karşı karşıya kalmamış olacaksınız. Öyle ki çeşitli hastalıkların ortaya çıkmasını engelleyerek herhangi bir hastalığa yakalanabilme ihtimalinizi de bu şekilde en aza indirmiş olacaksınız.

Ev Dekorasyonu ve ofis dekorasyonlarına kadar bir çok alanda alçıpan ışık bantları kullanılmaktadır. Komple ev tadilatı yapanların büyük bir çoğunluğu bir çok alanda alçıpan ışık bandı uygulamasını kullanmaktadırlar.

Ferahlık ve Rahatlık

Gizli olarak uygulanan led ve spot gibi uygulamalar sayesinde aydınlatma konusunda kolaylık sağlayacaktır. Bu kolaylık sayesinde aydınlatma konusunda oldukça avantajlı olacaksınız. Aydınlatmanın doğru bir şekilde yapılması sayesinde ise alanın son derece ferah olması mümkündür. Bununla birlikte uygulanan alana ilk girdiğiniz anda daha ferah ve rahat bir ortamda bulunmanın keyfini çıkartabilirsiniz.

Esnek ve Dayanıklıdır

Aydınlatma amacıyla genellikle kullanımı yaygın olan floresan, neon, LED türlerinden oldukça kullanışlı olan ışık bandı aynı zamanda oldukça kullanışlıdır. Esnek ve dayanıklı olan yapısı sayesinde oldukça zor kırılan bu aydınlatma türü oldukça yaygın bir şekilde kullanılmaya başlanmıştır.

Esnek ve dayanıklı olan alçıpan ışık bandı modelleri aynı zamanda çok sayıda farklı türü sayesinde oldukça geniş bir tercih aralığı sunar. Bu sayede herkesin dilediği türde bir tasarıma da imkan sağlamaktadır. Öyle ki dilediğiniz yere montaj yapılabilmesi mümkündür.

Alçıpan Işık Bandı Nasıl Yapılır?

Alçıpan Işık Bandı Nasıl Yapılır

“Alçıpan ışık bandı nasıl yapılır” sorusuna cevap vermemiz gerekirse, ilk olarak uygulanacak alana asma tavan yapılması gerekecektir. Asma tavan uygulamasının olmadığı bir yere alçıpan ışık bandının yapılması da mümkün değildir.
Ayrıca yapılan işlemden iyi sonuç alabilmeniz içinde mekanın yüksekliği oldukça önemlidir. Işık bandı uygulamasının uygulanabilmesi için mekanın belirli yüksekliğe sahip olması gereklidir. Aksi takdirde mekanın olduğundan daha küçük ve kasvetli görünmesine sebebiyet verilebilir.

Yükseklik Ne Kadar Olmalıdır?

Bu durum mekanda kullanılacak olan ışık bandı uygulamasının türüne göre farklılık gösterebilmektedir. Bu aralığı genel olarak 13-20 cm aralığında ifade edebiliriz. Daha net ifade etmemiz gerekirse asma tavanın uygulanacağı mekanda en azından 13 cm olan asma tavanın uygulanabiliyor olması gerekmektedir. Eğer bunun uygulanması mümkün görülmüyorsa o zaman ışık bandı uygulamasının da yapılamayacağını ifade edebiliriz.

13 cm aralığı ışık bandının yerleştirilmesi ve gerekli olan süslemelerin yapılabilmesi için minimum aralık olarak kabul edilmektedir. Eğer mekanın yüksekliğinden dolayı asma tavanın daha az olması durumu söz konusuysa o zaman ışık bandı uygulanamayacaktır. Uygulansa dahi gerekli verimin alınması mümkün değildir.

Uygulama Nasıl Oluyor?

Işık bandı uygulamasının yapılabilmesi için ilk olarak mekanın yüksekliğinin ölçülmesi gereklidir. Ölçüm yapıldıktan sonra gerekli uzunlukların elde edilmesi sağlanıp sonrasında asma tavanın uygun bir şekilde yapılabileceğine karar verilirse o zaman ikinci aşamaya geçilebilecektir.

İlk olarak tercih edilen ışık bandının türüne bağlı olarak sistemin taşıyıcılarının monte edilme işlemleri yapılacaktır. Sonrasında ise uygun ölçülerde kesme işlemleri yapılmış olan alçıpanlar monte işlemi tamamlanan taşıyıcılara monte edilir. Bu montaj işleminin sonrasında ise alçıpanların diğer kısımlarına profiller yerleştirilir. Bu aşamanın sonrasında artık kalan alçıpanlar kesilerek çıkartılır.

Bu işlemin sonrasında ise elektrik ustası gelerek ışık bantlarının iç kısmına tesisat ve aydınlatma sistemini döşer. Bu işlemin sonrasında ise son rötuş işlemlerine geçilerek boyacı ustaları devreye girer. Ustalar açıkta kalan ek kısımlara gerekli zımparalama ve macun işlemlerini uygulayarak boyama aşamasına hazır hale getirir ve ardından boyama işlemine geçilir.

Bu işlemin ardından uygulama tamamlanmış olarak kullanılmaya başlanabilir. Işık bandı aydınlatma sisteminin en önemli özelliklerinden birisi aydınlatma aparatlarının dışarıdan bakıldığında görülmesidir. Özellikle tavana kurulan alçıpan ile tavan arasında olduğu için dışarıdan bakıldığında hiçbir şekilde görülemeyecektir. Bu durumda özellikle ortamın egzotik bir yapıya sahip olmasını sağlamakla birlikte aynı zamanda mekanın tamamen modern bir dekorasyona sahip olmasını da sağlayacaktır. Özellikle son dönemde yapılan Bu uygulamalar sayesinde birçok dekorasyon çalışmasının yerine sadece asma tavan ve ışık bandı uygulamaları yapılarak mükemmel çözümler üretilebilmektedir. Bu sayede oldukça yüksek meblağlarda tutabilecek dekorasyon çalışmaları daha düşük fiyatlara çözülebilmektedir.

Günümüzde teknolojinin gelişmesi ile birlikte birçok çalışmanın daha kolay ve pratik yapılabiliyor olması aynı zamanda ekonomik olarak da insanlara rahatlık getirmiştir. Bu sayede günümüzde asma tavan ve ışık bandı gibi uygulamaların herkes tarafından yapılabilir olması sağlanmıştır. Bu uygulamaların herkes tarafından yapılıyor olması hem tasarruflu bir uygulama olması hem de oldukça ekonomik boyutlarda yapılabiliyor olmasına bağlıdır. Bu durumlar göz ardı edilmemesi gereken ve sıradan mekanların oldukça ilgi çekici bir hale getirilebilmesi için gerekli olan uygulamalardır. Özellikle yeni açılan mekanların dikkat çekmek ve güzel görünmesi için mutlaka uygulanması gerektiğini de aklınızdan çıkarmamalısınız. Daha fazla dekorasyon örnekleri için pinterest sayfamıza bakabilirsiniz.

Alçıpan Işık Bandı Fiyatları

Alçıpan ışık bandı fiyatları ile ilgili olarak temel bilgilendirme yapabilmemiz mümkün değildir. Herhangi bir fiyat aralığı verilebilmesi için gerekli olan ölçümlerin yapılması ve ne kadar malzemenin gideceği ile ilgili tespitin yapılması gerekmektedir. Ayrıca asma tavan ile ilgili olarak alınacak kararlarda fiyatı etkileyecektir. Özellikle asma tavanın hangi şekilde olacağı ve ışık bandının hangi ölçülerde kullanılacağı bu noktada oldukça önemlidir.

Ayrıca ışık bandı ile ilgili farklı kalitelerde ki ürünler tercih edilebileceğinden dolayı fiyatın artması ya da düşmesi mümkündür. Bundan dolayı ortalama bir fiyat ifade edilebilmesi için ilk olarak mekanın gerekli ölçümlerinin yapılması ve ardından bir taslak oluşturularak, sizin nasıl bir uygulama yapılmasını istediğinizin net bir şekilde anlaşılması gerekecektir. Bu işlemlerin sonrasında gerekli olan fiyatlandırma yapılabilecek ve bunun sonrasında hazırlık aşamasına geçilebilecektir.

Alçıpan ışık bandı yaptırmak istiyorsanız bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Yazımızı paylaşarak bize destek olabilirsiniz. 
Facebook
Twitter
LinkedIn
Pinterest
WhatsApp
Reddit
Tumblr
Digg
StumbleUpon
Mix
Email

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Alçıpan Işık Bandı Uygulamamız

Alçıpan ışık bandı

Balıkesir Dekorasyon Firması

Doku Yapı Dekorasyon

Zeytinli Mahallesi ,Gülsu Caddesi No:14/2 Edremit Balıkesir

Son Yazılar