Balıkesir Alçıpan Dekorasyon

Balıkesir Alçıpan dekorasyon hizmeti almak için bir çok sebebiniz var. Yaşam alanlarınızı farklılaştırmak, yaşanabilir mutlu ve huzurlu ortamları oluşturmak ve yaşam kalitesini artırmak için alçıpan dekorasyon hizmetimizden faydalanabilirsiniz. 

Doku Yapı Dekorasyon

Alçıpan Dekorasyon işleriniz için bize ulaşın.
Alçıpan dekorasyon

Alçıpan Dekorasyon

TV Ünitesi Alçıpan

TV Ünitesi Alçıpan

Alçıpan TV ünitesi için vazgeçilmez uygulamalardandır. Yapımı pratik ve az maliyetli olduğundan herkes tarafından sıklıkla tercih edilmektedir. Ekibimizin uyguladığı birkaç adımla hayallerinizde alçıpan TV ünitesine ulaşabilirsiniz.

 1. İstediğiniz model duvara çizilir ve kullanılacak profiller için duvara delikler açılır.
 2. Ölçülere uygun olarak belirlenen aluminyum profiller duvara monte edilir.
 3. Televizyonun içine geçmesi ve alçıpan uygulamasının açığa çıkması için profillere genişletme işlemi uygulanır.
 4. Daha sağlam bir niş olması adına ekstra olarak profiller eklenir.
 5. Oluşturulan profilin üzerine alçıpanlar teker teker monte edilir.
 6. Derz dolgusu ile delik, çatlak gibi çeşitli deformasyonlar giderilir.
 7. Zımparalama işlemi uygulanır ardından da esnek köşe montajı gerçekleştirilir.
 8. Elektrik tesisatı için gerekli olan delikler açılır.
 9. Pürüzsüz yüzey isteğiniz doğrultusunda boyanır ve alçıpan TV ünitesi tamamlanır.
TV Ünitesi Alçıpan arayışlarınız için bizimle iletişime geçebilirsiniz. https://dokuyapidekorasyon.com/doku-yapi-dekorasyon-iletisim/ bağlantısına gidebilirsiniz.

Alçıpan Tv Ünitesi

alçıpan tv ünitesi

Alçıpan Dekorasyon

TV Ünitesi Alçıpan

Alçıpan Niş Uygulamaları

Alçıpan niş,  kullanımı için oldukça uygun bir işlemdir. Dar yaşam alanlarında büyük bir kurtarıcıdır. Tercihiniz dahilinde kullanacağımız malzemelerle odanızın dokusuna, rengine kısaca genel hatlarına uyumlu bir alçıpan niş yapabilirsiniz.

 • Odanızın kompozisyonuna göre raflarda ahşap,cam ya da metal malzeme kullanarak elegant bir görünüm yaratabiliriz.
 • İsteğiniz doğrultusunda spot ya da led lambalarla aydınlatma sağlayabiliriz. Bu şekilde odanızda daha ferah bir görünüm sağlayabilirsiniz.
 • Rafların geometrik şekillerini duvarınız ve odanızın durumuna göre en fazla yer tasarrufu sağlayacağınız biçimde tasarlayabiliriz., 
Beğendiğiniz alçıpan niş uygulamalarını kendi evinizde de uygulayabiliriz. İletişim bilgilerinden tarafımıza ulaşarak, isteğinizi belirtmeniz yeterlidir. 
Alçıpan niş uygulamalarında en çok kullanılan, alçıpan niş kitaplık, alçıpan niş vitrin, alçıpan niş tv ünitesi gibi uygulamalar ilk akla gelenlerdendir. 

Alçıpan niş uygulamalarından en çok kullanılan tv ünitesidir. Alçıpan tv ünitesi ardından niş kitaplık ve çiçeklik ya da dekoratif niş uygulamaları yapılmaktadır. Niş alanlar, mobilya ihtiyacınızı ortadan kaldırmaktadır. 
Doku Yapı Dekorasyon, alçıpan niş uygulamalarında profesyonel hizmet sunmaktadır. 

Alçıpan Dekorasyon

Alçıpan Bölme Duvar

Alçıpan Bölme Duvar

Alçıpan Duvar uygulaması

Alçıpan dekorasyon konusunun önemli unsurlarından biride alçıpan bölme duvardır. Alçıpan bölme duvarlar çok pratik olarak uygulanmakta olup, pürüzsüz dokusu sayesinde yaşam alanlarına konfor katmaktadır. 

Alçıpan bölme duvar uygulaması genellikle, natamam binalarda, herhangi büyük bir alanın bölümlenmesinde kullanılmaktadır. 

Dükkan formatlı binalarda, alanların oluşturulması için sıklıkla kullanılır. Aslında alçıpan bölme duvar hemen hemen her yerde kullanılmaktadır.  

Kullanım amacına bağlı olarak çift kat alçıpan bölme duvar yapılabilir. Bu durumda duvarı daha sağlam kullanabilirsiniz.  Eğer duvarlarda ağırlık bulunduracak iseniz, mutlaka profil seçimini doğru yapmalısınız. 

Doku Yapı Dekorasyon olarak alçıpan bölme duvar uygulaması yaparken bu tür uygulamaları en başından belirtiyoruz.

 

Asma Tavan

Asma Tavanlarınız Şekilleniyor.

Alçıpan Asma Tavan

Asma Tavan, adından da anlaşılacağı üzere, özellikle yüksek tavanları alçaltmak için yapılmaktadır. Sınırsız seçenekte asma tavan modelleri bulunmaktadır. Alçıpan asma tavanlar ile panel asma tavanlar vardır. Asma tavan uygulaması yaparken tavan yüksekliği önemlidir.

Doku Yapı Dekorasyon firmamızda, asma tavan uygulaması yaparken dikkat ettiğimiz hususlar, asma tavan spot detayları, panel asma tavan mı yoksa alçıpan asma tavan mı olacağına karar vermektir.

İş yerleri ya da toplu kullanım alanlarında genellikle panel asma tavan uygulaması tercih edilmektedir. Bunun bir çok sebebi bulunmaktadır. Asma tavan havalandırma sistemleri ( fancoil vb.) kullanılacak ise panel asma tavan içinde rahatlıkla tesisatın olabileceği yükseklik olmalıdır.

Asma tavan uygulamalarını tüm yaşam alanlarında yapabiliriz. Dekorasyona en uygun asma tavan çalışmalarını gerçekleştirebiliriz. 

Panel Asma Tavan
Panel Asma Tavan Uygulaması
Alçıpan Asma Tavan
Alçıpan Asma Tavan Uygulaması
Previous
Next

Alçıpan Işık Bandı

Aydınlatma ışık bandıyla sağlanıyor

Alçıpan Işık Bandı

alçıpan asma tavan ışık bandı

Alçıpan ışık bandı uygulaması asma tavanlarda, duvarlarda, alçıpan nişlerde, merdivenlerde ve daha bir çok alanda kullanılmaktadır. Hayal edebileceğiniz kadar alçıpan ışık bandı modelleri bulunmaktadır.

Alçıpan ışık bandı yaparken önemli olan husus dekoratif ışık bandı mı yoksa aydınlatma amaçlı mı yapılacağını belirlemektir.

Alçıpan ışık bandı uygulaması fiyatları metre tül olarak yapılmaktadır. Işık bandı işçilik açısından biraz zahmetlidir.

Işık bandında kullanılan ledler, ne kadar kaliteli uygulama da o denli kaliteli olacaktır. Dekorasyonun vazgeçilmezi alçıpan ışık bandını her yerde kullanmak isteyeceksiniz.

Alçıpan ışık bandı uygulaması yaşam alanlarınızı modernize edebileceğiniz en iyi alçıpan dekorasyon uygulamalardandır.  

Alçı Sıva

Alçıpan Dekorasyon İşlerimizde Neler Var?

Balıkesir Alçı Sıva İşleri

alçı sıva işleri

Alçıpan dekorasyonu yapılırken panellerin kapatılmasının ardından alçı sıva işleri başlamaktadır. Alçı kullanılacağı alana göre saten alçı ya da perlitli sıva alçısı kullanılabilir.

Alçı sıva işlerinde en önemli durum duvarın pürüzsüz hale gelmesidir. Alçıpan zaten düz, nasıl olsa alçı da düz olur diye düşünmeyin. Bilakis asıl mesele düz alanlara sıvayı eşit dağıtmaktır.

Alçı sıva işlerinde hata yapmamak için mastarlı alçı sıva istediğinizi belirtin. Aksi halde boya badana işleri tamamlandıktan sonra duvarda dalgalanmalar olabilir.

Doku Yapı Dekorasyon olarak alçı sıva işlerinde önceliğimiz mastarlı alçı sıva yapmaktır. Alçı Sıva Ustası arayışınız için bize ulaşabilirsiniz.

 

Boya Badana Balıkesir

Balıkesir Boya Badana Ustası

Alçıpan dekorasyon işlerinizin tamamlanmasının ardından yapılacak ilk iş boya badana işleridir. Boya badana, kolay gibi görünmesine karşın ustalık gerektiren bir iştir. Kaliteli boya badana ustası, tadilat aşamasındaki bir çok hatayı bertaraf edebilmektedir.

Doku Yapı dekorasyon olarak en sona bıraktığımız boya badana işleridir. Boya badana ustası, işini çok iyi bilmelidir. Kullandığı boya badana seti profesyonel olmalıdır. Biz işimizin bilincinde olarak en iyi boya badana işçiliğini en uygun fiyatla sunuyoruz.

Komple tadilat işlemlerinizin en son aşaması olan boya badana, yapılan tüm çalışmaların kendini gösterdiği en hassas ve önemli dekorasyon konusudur.

boya badana işleri

Boya Badana Balıkesir

Balıkesir Boya Badana Ustası

Alçıpan Dekorasyon Makaleleri

Alçıpan Dekorasyonu Nedir?

Alçıpan Dekorasyonu Günümüzde gelişen teknoloji ile birlikte dekorasyon alanında da birçok yenilik ortaya çıkmıştır. Özellikle yapılan çalışmalar neticesinde hem kolay uygulanabilen hem de ekonomik yönden

Devamını oku »

Balıkesir Dekorasyon

Balıkesir dekorasyon firmalarından olan doku yapı dekorasyon, ev dekorasyonu, ofis dekorasyonu ve diğer dekorasyon ve tadilat işlemleriniz için Balıkesir ilimizde hizmet vermektedir. Balıkesir Dekorasyon Balıkesir

Devamını oku »

Asma Tavan Uygulamaları

Asma Tavan Uygulamaları Asma tavan uygulamaları hayatın bir çok alanında kullanılmaktadır. Ev ve ofis dekorasyonlarında mimarların tercihi olduğu kadar kullanıcının da tercihi pozisyonundadır. İnsanlar yaşadıkları

Devamını oku »

Alçıpan Tv Ünitesi

Alçıpan TV ünitesi Günümüzde alçıpan tv üniteleri uygun maliyeti, kullanım kolaylığı, tasarımdaki sonsuzluğu sebebiyle kullanılmaktadır. Ev dekorasyonu, ofis dekorasyonlarında sıklıkla karşımıza farklı alçıpan tv ünitesi

Devamını oku »

Alçıpan Dekorasyon modelleri için pinterest sayfamıza göz atabilirsiniz.