Alçıpan Asma Tavan İşlerimiz

Alçıpan asma tavan uygulaması

Alçıpan Asma Tavan

Alçıpan asma tavan uygulamaları, özellikle son dönemde oldukça yaygın bir şekilde tercih edilmektedir. Alçıpan dekorasyon alanında çalışma yapmak isteyen kişiler hem ekonomik hem gösterişli bir çalışma yapmak istedikleri takdirde en iyi seçeneklerden birisi olan alçıpan asma tavan uygulaması, çok kullanışlı bir tasarımdır.

Alçıpan asma tavan çalışması
Alçıpan Asma Tavan Çalışmamızdan

Günümüzde yapımı tamamlanan hemen hemen bütün dairelerde ya da iş yerlerinde alçıpan tavan asma tavan uygulaması görülmektedir. Bu uygulamanın bu kadar yoğun bir şekilde yapılıyor olması, özellikle kullanışlı olmasının yanı sıra ekonomik olmasıyla da bağlantılıdır.

Genel anlamda bakıldığında çok büyük paralar harcanarak dizayn edilmiş gibi görünen asma tavan uygulamaları, aslında çok düşük bütçelere yaptırılabilmektedir.

Bu sayede herkes tarafından rahatlıkla kullanılabilmekle birlikte toplum arasında da hızla yayılmaya başlanmıştır. Alçıpan asma tavan uygulamasının görünüm olarak sağladığı değer sayesinde aynı zamanda mekanın maddi olarak diğerinin de artması mümkün olmaktadır.

Özellikle ev ya da iş yeri satışlarında görsel durum oldukça önemli olduğundan dolayı bu tarz çalışmaların yapılmasından kaçınmayarak asma tavan uygulamaları yaptırıp satışa sunmak daha uygun olacaktır. Bu sayede hem satışın daha çabuk olmasını sağlayacak hem de fiyatın yükselmesini sağlamış olacaksınız.

Deneyim Çok Önemlidir

asma tavan uygulamalarının yapımına karar verildikten sonra, bu işle ilgili gerekli deneyimi olan ustalarla çalışmak oldukça önemlidir. Bu konuda yapılabilecek en ufak hata neticesinde istenmeyen sonuçlar ortaya çıkabileceği için bu çalışmanın deneyimli olan ustalar tarafından yapılıyor olması oldukça önemlidir.

Alçıpan asma tavan, özellikle günümüzde oldukça yaygın kullanılmasıyla birlikte birçok farklı modelinde kullanılmasına imkan sağlamaktadır.

Alçıpan asma tavan modelleri arasından tercih yapabilme özgürlüğünü elinizde bulundururken ayrıca dilediğiniz şekillerin de ortaya çıkmasını isteyebilirsiniz. Bu modellerin çok farklı anlamları olmakla birlikte belirli figürlerinde yer almasını mümkündür.

Birbirinden farklı model ve yapım şekli olan asma tavanların aynı zamanda mekana da uygun olması gerekmektedir. Özellikle yapılmasını istediğiniz modelin mekan için uygun olması ve ölçülerinin yapılabilir boyutlarda olması gerekmektedir.

Eğer ölçü alımları sırasında istediğiniz modele uygun çalışmaların yapılamayacağı ortaya çıkarsa, farklı modellerin yapımını tercih edebilirsiniz.

Asma tavan örneği

Alçıpan Asma Tavan Nasıl Yapılır?

Alçıpan asma tavan uygulamasının yapılabilmesi için gerekli olan farklı aşamalar bulunmaktadır.

Bu uygulamanın hayata geçirilebilmesi için ilk olarak mekanın asma tavan yapımı için uygun olup olmadığının kontrol edilmesi gerekmektedir. Bu kontrolün ardından gerekli olan ölçümler yapılarak mekana uygulanacak olan asma tavan ile ilgili boyutlar belirlenir.

Bu sırada asma tavan modelleri arasından hangisinin tercih edileceği ile ilgili görüşmeler yapılarak bir karara varılır.

Bu aşamada firma uygun olan asma tavan modellerini belirleyerek kullanıcının bu seçenekler arasından tercih yapmasını sağlayabileceği gibi aynı zamanda kullanıcının da istekleri doğrultusunda modeller ayarlanabilecektir.

Bu adımın sonrasında asma tavan uygulamasının başlayabilmesi için gerekli olan ilk şey tavan ızgarasının doğru bir şekilde tasarlanmasıdır. Bu tasarım oldukça önemli olmakla birlikte asma tavanın yapılabilmesi için de gereklidir.

Tavan ızgarasının doğru bir şekilde yerleştirilmesinin ardından aydınlatma gereçlerinin bağlantı işlemlerine geçilir. Bunun için led veya spot gibi aydınlatma gereçleri kullanılarak gerekli olan mesafelere montaj işlemi yapılır. Aydınlatmaya ilgili olan çalışmalar çalışmaların tamamlanmasının ardından ızgaranın üzerini kapatacak şekilde alçıpan eklenir. Bu kapatma işleminin sonrasında ise son kontroller yapılarak işlemin tamamlanması sağlanmaktadır.

Alçıpan Asma Tavan Fiyatları

Özellikle uygulanan mekanın boyutlarının fiyat üzerinde çok büyük etkisi olduğu bilinmelidir.

Bununla birlikte kullanılan malzemenin kalitesi ve işçiliğin de bu duruma etki edeceği akıldan çıkarılmamalıdır. Asma tavanların belirli fiyat aralığının olamamasının nedeni, her mekanın farklı boyutlara ve şekillere sahip olmasıdır.

Bundan dolayı belirli aralıklarda ki fiyatları ifade etmek de mümkün olmayacaktır. Asma tavan uygulamalarında aynı zamanda ışıklandırma sistemleri de uygulanacağı için burada kullanılacak olan aydınlatma gereçlerinin ne kadar ve hangi kalitede olacağı da fiyatın belirlenmesi noktasında oldukça önemli kriterleri oluşturmaktadır.

Tüm bunlarla birlikte alçıpan asma tavan uygulamasını yaptırmak oldukça ekonomiktir. Günümüz şartları değerlendirildiğinde bu tür çalışmaları yaptırmak, aslında evin ya da iş yerinin değerini artıracağından dolayı ekonomik boyutunun ne kadar ciddi boyutlara ulaşabileceği de görülecektir.

Alçıpan Asma Tavan Kullanmanın Avantajları

Asma tavan kullanımının birçok avantajı bulunmaktadır. Bu avantajlar genel olarak ele alındığında birçok açıdan faydası daha net bir şekilde ortaya çıkabilmektedir. 

Ses Yalıtımı

Alçıpan tavan uygulamasının yapılmasının sonrasında çok iyi bit şekilde ses yalıtımının çok iyi bir şekilde tamamlanmış olduğunu görebilirsiniz. Özellikle iş yerlerinde bu konuda çok fazla rahatsız edici faktör bulunabildiğinden dolayı oldukça faydalı bir şekilde olduğu görülebilecektir.

İş yerlerinde bulunan ve genellikle üst katlarda yer alan atölye ya da çalışma alanlarından gelen sesin yalıtılarak aşağıya inmesini bu şekilde gerçekleştirmiş olacaksınız. Ayrıca aşağıdan da yukarıya sesin gitmesinin önüne geçmiş olacaksınız. Aynı zamanda evlerde de bu amaçla kullanılabileceği unutulmamalıdır. 

Isı Yalıtımı

Özellikle büyük ve yüksek boyutlarda olan mekanların ısı yalıtımı için oldukça önemli bir çalışma olarak değerlendirilebilir. Bu noktada kullanım alanından fazla büyüklükte olan mekanların asma tavan uygulamasının yanı sıra alçıpan duvar uygulamasıyla birlikte alanın daha küçük boyutlara dönüştürülmesi sayesinde çok büyük kazanımlar elde edilecektir.

Bu sayede mekanın kullanımında herhangi bir değişiklik olmadan çok iyi bir şekilde ısı yalıtımı yapılmış olacaktır. Bununla birlikte taban ve tavan mesafesi oldukça fazla olan mekanların da asma tavan uygulamaları sayesinde çok iyi bir şekilde ısı yalıtımının gerçekleştirilmesi mümkün olacaktır. Bu uygulamayı yaptıktan sonra ne kadar faydalı olduğunu kendiniz de net bir şekilde görebilirsiniz.

Dekoratif Amaçlı Asma Tavan Kullanım

Alçıpan tavan uygulamalarının belki de en dikkat çeken yanı görüntüleridir. Özellikle uygulamanın tamamlanmasının ardından mekanın bambaşka bir görünüme sahip olduğunu kendi gözlerinizle görebilirsiniz. Bu uygulama ile birlikte çok dekoratif bir çalışma yapmakla birlikte aynı zamanda daha zengin bir görüntü elde etmiş olacaksınız.

Kötü Görüntüden Kurtulma

Alçıpan tavan uygulaması, özellikle mekanda bulunan görüntü kirliliğinin de önüne geçecektir. Bir alanda bulunan borular, kablolar, giderler ya da bunun gibi nesnelerin çok çirkin bir görüntü oluşturduğu bilinmektedir. Asma tavan uygulaması sayesinde bu görüntü kirliliğinin de ortadan kaldırılması mümkün olacaktır. Bu sayede çirkin ve yıkık dökük görüntülerin yerini oldukça güzel ve dekoratif bir görünüme sahip olan asma tavanlar alacaktır.

Hızlı Kurulum

Asma tavan uygulamasının oldukça hızlı ve pratik bir şekilde kurulabilmesi, oldukça büyük bir avantaj sağlamaktadır. Bu sayede mekanın günlerce kullanılamamasının da önüne geçilebilmektedir. Bu durum özellikle iş yerlerinde oldukça önemli bir kriter olarak karşımıza çıkmaktadır.

Eğer bu uygulamanın yapım süresi fazla olsaydı, bu kadar fazla talep görmesi de imkansız hale gelecekti. Çünkü is yerleri, uzun süre kapalı kalmaya müsamaha gösteremeyebileceklerdi.

Bu uygulama o kadar pratik ve hızlı bir kurulum imkanı sağlamaktadır ki işlerinize kaldığınız yerden hızlı bir şekilde devam etmenize yardımcı olacaktır.

Alçıpan asma tavan modellerine pinterest üzerinden bakabilirsiniz.

Yazımızı paylaşarak bize destek olabilirsiniz. 
Facebook
Twitter
LinkedIn
Pinterest
WhatsApp
Reddit
Tumblr
Digg
StumbleUpon
Mix
Email

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir